O tym, że przestrzeń biurowa wpływa na jakość i efektywność pracy oraz wizerunek firmy nie trzeba już chyba nikogo przekonywać. Przy okazji przeprowadzki zaaranżowaliśmy swoje przestrzenie biurowe na nowo. Wskażemy kilka kluczowych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu przestrzeni biurowych, a przy okazji zapraszamy do naszych wnętrz.

Przestrzeń biurowa odpowiednia dla każdego członka zespołu

Komfort pracy jest najważniejszym z czynników kształtujących samopoczucie w biurze (potwierdzają to różnego rodzaju badania, np. „The What Workers Want”). Nie trzeba dużych badań, żeby nas o tym przekonywać – o to przede wszystkim zadbaliśmy.

Wpływa na niego przede wszystkim odpowiednie rozplanowanie przestrzeni, która musi być dostosowana do stylu pracy i kultury organizacji firmy. Nasz zespół projektowy pracuje w jednym pomieszczeniu, dzięki czemu zapewniona jest sprawna komunikacja pomiędzy członkami. Odpowiednia lokalizacja MFA Studio sprawia, że mamy dużo światła dziennego. Zadbaliśmy też o odpowiednie biurka i fotele do pracy.


Zwróciliśmy też uwagę na udogodnienia i uwzględniliśmy strefę relaksu, która pozwala nam na chwilę odpoczynku, co jest niezbędne aby odpowiednio długo móc koncentrować uwagę i stymulować umysły do pracy kreatywnej.

 

Mamy też mini-strefę wiedzy, gdzie w razie potrzeby można uzyskać informację na temat zagadnień technicznych projektowania.

Biuro wizytówką firmy

Nie możemy zapomnieć o sali konferencyjnej, która przy spotkaniu z klientami pełni ważną rolę w podkreślaniu wizerunku profesjonalisty, a przy okazji spotkań z potencjalnymi pracownikami – wizerunku pracodawcy. Jako wizytówka firmy powinna być najbardziej dopieszczonym elementem.

Sami też lubimy w niej przebywać. To tutaj właśnie przeprowadzamy burze mózgów i dzielimy się informacjami na temat projektów, nad którymi pracujemy. A po pracy, zdarza się, że bywa to doskonałym miejscem do spotkań nieformalnych.

Biuro a kultura organizacyjna firmy

Biuro musi też odpowiadać kulturze organizacyjnej firmy. Nas interesuje design, więc nie mogło zabraknąć szczegółów, domykających całość projektu, które sami zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy.

 

A… i mamy dobrą kawę, więc jeżeli chcieliby Państwo porozmawiać o projektach lub szukają może pracy w zawodzie architekta, to zapraszamy.

W PORTFOLIO można zobaczyć inne wnętrza naszego projektu.


Jeśli chciałbyś, abyśmy szerzej napisali o projektowaniu biur lub innym temacie związanym z projektowaniem  – napisz do nas maila w tej sprawie: media@mfastudio.pl.