Architekci z MFA Studio zaprojektują kolejny biurowiec! Dawny budynek Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych przy ul. Toszeckiej zostanie rozbudowany i przekształcony w nowoczesny biurowiec z powierzchnią usługową wg naszego projektu.

Rozpoczynamy prace projektowe nad koncepcją architektoniczną nowego biurowca w Gliwicach (obręb Kłodnica) dla gliwickiego dewelopera. Projekt będzie obejmował adaptację starego budynku szkoły i sali gimnastycznej na budynek biurowy oraz aranżację wnętrz. W budynkach zostaną zamontowane windy, a dodatkowo pod biurowcem znajdzie parking podziemny.

Nowy biurowiec w Gliwicach – trochę liczb

Biurowiec będzie powstawał w dwóch etapach – pierwszy dotyczyć będzie budynku szkoły, drugi – obecnej sali gimnastycznej. Oba budynki będą miały 6 kondygnacji wraz z parkingiem podziemnym. Łącznie do użytku zostanie oddane około 3 000 m2 powierzchni użytkowej. W tym w przebudowanej sali gimnastycznej znajdzie się miejsce na parterze na różnego rodzaju usługi.

… ciekawostek …

Budynek szkoły jest ma na tyle ciekawą architekturę, że został objęty ochroną konserwatorską w planie miejscowym. Naszym założeniem będzie stworzenie w miejscu sali gimnastycznej drugiej bryły takiej, która nie będzie konkurowała ze szkołą. We wnętrzach podobnie – zamierzamy odnowić i wykorzystać, co tylko będzie możliwe z istniejącej już architektury, aby oddać hołd historii. Wprawdzie wymieniona zostanie cała infrastruktura, ale stara bryła pozostanie bez zmian.

biurowiec gliwice toszecka

… i zieleni

Zagospodarujemy także przestrzeń wokół budynku. Na wewnętrznym dziedzińcu rosną stare piękne drzewa – zostanie on odnowiony i zagospodarowany. Dodatkowo przy biurowcu powstanie kolejny zielony skwer, który będzie otwarty dla wszystkich mieszkańców (i nie tylko).

Prace koncepcyjne już trwają. Więcej szczegółów ujawnimy w późniejszym czasie.