
Pierwsze miejsce w konkursie zamkniętym ex aequo z biurem projektowym BM Projekt. Przeprowadzone badania firmy Future-Processing i jej specyfiki funkcjonowania pozwoliły nam na przygotowanie oryginalnej koncepcji spełniającej wymogi inwestora.
ZESPÓŁ
Future Processing to przede wszystkim młoda energia napędzająca rozwój. Zespół przeszło 200 ambitnych ludzi, zdołających podołać najbardziej skomplikowanym zadaniom na rynku polskim oraz międzynarodowym.
JAKOŚĆ
Jakość i innowacyjność są cechami charakterystycznymi firmy. Inżynierska kultura organizacyjna i troska o najlepszą jakość produktu są wyznacznikami marki jaką jest FP.
ROZWÓJ
Przez przeszło 10 lat istnienia firmy założonej przez grupę kliku ambitnych osób, firma stała się rozpoznawalnym przedsiębiorstwem zatrudniającym 200 osób. Chęć bycia przodującą marką na rynku w produkcji softwaru powoduje, że FP zatrudnia coraz więcej osób, a co za tym idzie, tworzy i rozbudowuje swoją własną siedzibę stale się rozwijając.
WSPÓŁPRACA
W Future Processing współpraca z uczelniami wyższymi i posiadanie młodej kadry złożonej w dużej mierze ze studentów jest cechą marki. Młoda, głodna sukcesu grupa ludzi elastycznie przechodzi z akademickiego trybu życia w życie zawodowe, pragnąc stać się częścią rozwijającej się firmy i jej sukcesów.
ATMOSFERA
Wyjątkowa atmosfera pracy i pełen zakres swobody wspomaga kreatywność i współprace miedzy pracownikami.
PRZYSZŁOŚĆ FP
Potrzeba podążania za światowymi trendami wymaga ciągłego rozwoju i otwarcia na nowe rynki, klientów i wyzwania. Wyjątkowe środowisko pracy powinno oddziaływać na wszystkich członków zespołu. Future Processing będzie kreowało przyszłość polskiej branży IT. Z tego względu firma musi mieć reprezentacyjną i funkcjonalną siedzibę odpowiadającą potrzebom nowoczesnej i współczesnej marki produkującej zaawansowane systemy technologii informatycznej. Potrzebuje przestrzeni sprzyjającej pracy kreatywnej i intelektualnej. Przestrzeni stającej się bytem i psychiczną funkcją użytkownika, w której pracownik czuje się jak w domu. Przestrzeni, w której pragnie zostać. Taką jakość strefy biurowej tworzą nowoczesne przedsiębiorstwa, w której jakość produktu wynika z zadowolenia pracy jednostki – pracownika. Future Processing zapewnia tą jakość. Jej nowatorskie w skali kraju podejście powoduje, że o zatrudnienie ubiegają się już nie tylko studenci i absolwenci Politechniki Śląskiej, ale także wiodących uczelni z kraju i zza granicy. Metody i warunki pracy w FP powodują, że firma zasługuje na miano kultowej.
FPARK 2020
Dynamiczny rozwój firmy wzmaga dodatkowe miejsca pracy, a co za tym idzie dodatkową przestrzeń biurową. Zatrudnienie sięga 1000 osób a powierzchnia obiektów biurowych obejmuje 17 tys. metrów kwadratowych. Future Processing tworzy unikalne w skali kraju miasteczko technologiczne. Nowe założenie urbanistyczne oparte
na zasadach zrównoważonego rozwoju z energooszczędnymi biurowcami opartymi na nowoczesnych technologiach odzysku energii staje się wzorcowym przykładem architektury biurowej przyjaznej środowisku.
ZAŁOŻENIA PROJEKTOWE
Głównym założeniem projektowym jest stworzenie nowoczesnej siedziby firmy, która będzie pozytywnie nastrajała pracowników do stawiania czoła coraz to nowszym wyzwaniom. Siedziby będącej wyrazem aspiracji Future Processing – o wyraźnej i rozpoznawalnej identyfikacji cech takich jak jakość, innowacyjność, nowoczesność. Relax , Rozrywka , Zieleń Pozostawienie licznej przestrzeni biologicznie czynnej sprzyja licznym spotkaniom i imprezom firmowym na świeżym powietrzu. Zieleń otaczająca kompleks biurowców wpływa pozytywnie na pracowników wewnątrz budynków, zapewniając im psychiczny odpoczynek. Nowoczesna firma powinna wspierać współczesny tryb życia. Dojazd do pracy na rowerze jest najzdrowszym i najbardziej ekonomicznym sposobem komunikacji. Projekt zakłada stworzenie parkingu na rowery dla pracowników bez obawy o pozostawienie go bez opieki. Ponadto kompleks zawiera liczne udogodnienia dla pracowników, tj. myjnie samochodowe i rowerowe, czy warsztat.
PLANOWANIE
Tworząc założenia miasteczka FP należy mieć na najwyższym względzie jakość urbanistyczną i architektoniczną nowo-powstającej przestrzeni miejskiej. Zobowiązuje nas do tego wyjątkowy kontekst świadczący o kulturze miasta i regionu. Projektowane obiekty dostosowane są do skali i architektury istniejących i powstających budynków tworząc zwarte wnętrza urbanistyczne. Budowa FParku została rozłożona na poszczególne etapy, uwarunkowane bieżącymi potrzebami firmy w przestrzeń biurową oraz ekonomiką procesu budowlanego.
FPark 2015 I Etap – budowa priorytetowego ośrodka sportowego wraz z budynkami biurowymi A oraz kantyną
II Etap – budowa biurowca B
III Etap – budowa biurowca C
FPark 2018 – budowa biurowca D
EKOROZWÓJ
Koszty utrzymania biurowców są ściśle związane z zaawansowaniem użytych technologii i wiedzy projektanta w tej dziedzinie. Budynek biurowy usytuowany w kierunku wschód – zachód sprawia, że wnętrza nie przegrzewają się. Zastosowanie ogniw fotowoltaicznych dodatkowo zmniejsza koszty utrzymania i wpływa na przyjazność dla środowiska. Woda deszczowa jest magazynowana i przeznaczona do spłukiwania toalet.